Strona 1 z 1

Safe Water, a chloramina.

PostNapisane: N 24 lis, 2013
przez msnolan
Jak radzi sobie Safe Water z chloraminą? W ulotce oraz dostępnych informacjach w internecie można znaleźć wzmiankę tylko o chlorze.

W zbiorniku są krewetki.

Re: Safe Water, a chloramina.

PostNapisane: N 08 gru, 2013
przez Bartek Lipczyński
Safe Water ma również możliwość dezaktywacji chloraminy. Jednak jego przeznaczeniem jest (między innymi) dezaktywacja chloru. Dlatego nie dysponujemy ścisłymi danymi, które gwarantowałyby dokładne określenie, przy założonym dawkowaniu, neutralizowanego stężenia i czasu neutralizacji.

Dlatego, z powodzeniem możesz używać Safe Water jako preparatu wspomagającego dezaktywacje chloraminy, jednak nie jako panaceum gwarantujące jej dezaktywacje z określonego stężenia w określonym czasie.

Re: Safe Water, a chloramina.

PostNapisane: N 08 gru, 2013
przez msnolan
Dziękuję za odpowiedź.
Stosowałem Seachem Prime który niestety nie poradził sobie z chloraminą, dodam, że zwartość miedzi w Naszych wodociągach jest w ilości, która nie powinna zaszkodzić krewetkom.

Wysuwa się wniosek, aby być pewnym, że wykluczymy związki trujące należy stosować RO + mineralizatory.

Re: Safe Water, a chloramina.

PostNapisane: N 08 gru, 2013
przez Bartek Lipczyński
Nie - To znaczy, że na 100% Safe Water usuwa chloraminę.

Jednak do jego stosowania, w ten sposób, niezbędne są badania, które określą warunki stosowania - ile Safe Water użyć, jakie stężenie chloraminy zostanie usunięte w konkretnym czasie itd. które określą dokładnie zasady neutralizacji chloraminy.

Nie robiliśmy takich badań ani ich nie planujemy, ponieważ używanie Safe Water przez naszych klientów, do tych celów jest absolutnie marginalne.

Potrzebne byłyby prywatne (nieautoryzowane) badania, których wyniki można np. opisać na naszym forum, które dadzą odpowiednie wskazówki. Podobnie jak wielokrotnie opisywano usuwanie krasnorostów przy pomocy Planta Gainer Carbo.