Czy Aqua Substrate wymaga dodatków?

Zadaj pytanie pracownikom Aqua Art. Skorzystaj z bazy wiedzy.

Czy Aqua Substrate wymaga dodatków?

Postprzez Bartek Lipczyński » N 13 sty, 2013

Czy używając Aqua Substrate, niezbędne jest – jak w przypadku produktów konkurencji – wsypywanie innych produktów na dno, przed wsypaniem Aqua Substrate?


Aqua Substrate zawiera wszystkie niezbędne składniki aby samodzielnie wystartować akwarium.

Jednak, istnieją sytuacje, w których warto zastosować dodatki do podłoża, np.:
    1) Aqua Substrate i Aqua Substrate II+, w przeciwieństwie do produktów konkurencyjnych, nie jest przeładowane substancjami chemicznymi - dzięki czemu start akwarium jest łatwiejszy i mniej kłopotliwy. Jednak w sytuacjach w których uruchamiamy akwarium z bardzo dużą ilością roślin szybko rosnących, większa ilość nawozów może być wskazana. W takim przypadku bardzo pomocny jest nowy produkt, który właśnie teraz wprowadzamy na rynek - kapsułki pod-podłożowe z wolno uwalniającym się nawozem - Planta Gainer CAPS podane w podwyższonej dawce pod podłoże w dniu urządzania akwarium powodują, że szybko rosnące rośliny startują rosnąc "w oczach".

    2) W sytuacji w której akwarysta zdecydował się na użycie Aqua Substrate II+ (podłoża dykowanego dla tych, którzy posiadają w kranie wodę II+ średniotwardą lub twardą), a w swoim kranie dysponuje wodą miękką lub bardzo miękką. W takim przypadku niezbędne jest dostarczenie na starcie do podłoża minerałów i węglanów - tak aby Aqua Substrate mogło uruchomić swoją zdolność do korekty parametrów wody (KH, GH, pH) zarówno w dół jak i w górę.
    Najlepiej zrobić to wlewając na dno akwarium przed nasypaniem podłoża - preparat Planta Gainer Hydro Mineral.

    3) Na starcie każdego akwarium zależy nam na jak najszybszym rozwinięciu życia mikrobiologicznego, które gwarantuje czystość, brak glonów oraz równowagę w akwarium. Granulki Aqua Substrate są niezwykle porowate, dzięki czemu oferują niezwykle dużą powierzchnię do zasiedlenia bakterii. Jeżeli pozwolimy bakteriom na odpowiednie zasiedlenie podłoża, otrzymamy lepszą równowagę akwarium oraz doskonały "automat" do czyszczenia osadów dennych. Jak już pisałem: http://www.holenderskie.pl/forum/viewtopic.php?t=31816 należy pamiętać, że bakterie nitryfikacyjne "oddychają" związkami azotu, ale "odżywiają się" węglem. Zanim w akwarium pojawi się węgiel organiczny, musimy "młodym" zasiedlającym akwarium bakteriom, sami go dostarczyć.
    Na etapie zakładania akwarium, węgiel przyda się nie tylko w filtrze. Warto posypać dno akwarium rozdrobnionym węglem aktywnym, dobrej jakości oraz dosypać go w niewielkiej ilości do dolnych warstw wsypywanego do akwarium Aqua Substrate lub Aqua Substrate II+. Tak przygotowane akwarium wystartuje jeszcze łatwiej, będzie piękne i jeszcze łatwiejsze w obsłudze.
Avatar użytkownika
Bartek Lipczyński
Administrator
 
Posty: 604
Dołączył(a): Wt 01 lip, 2003
Lokalizacja: Wa-wa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Crismonia » N 03 lut, 2013

No szkoda, że dopiero znalazłem taka wzmiankę, przed tygodniem startowałem na Aqua Substrate II+, jednak na opakowaniu nic takiego nie było, chodzi mi o ten węgiel na dnie, a szkoda może by było łatwiej. Rada dla pana może trzeba informować na opakowaniu produktu co i jak, aby było lepiej, a nie pisać na forum.
Ostatnio zmieniony N 03 lut, 2013 przez Crismonia, łącznie zmieniany 2 razy
Crismonia
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): Pn 14 sty, 2013
Lokalizacja: Uk
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Bartek Lipczyński » Cz 07 lut, 2013

Dziękuję za radę.

Wyjaśniam:

Na opakowaniu Aqua Substrate i Aqua Substrate II+ zostały umieszczone wszystkie informacje niezbędne do właściwego używania produktu. Niestety, chociażby z powodu braku miejsca, nie jesteśmy w stanie prezentować tam szerszych zagadnień z zakresu akwarystyki.

Dział "pytania do Aqua Art" stworzyliśmy właśnie w tym celu, aby dzielić się wiedzą, przekazywać szersze informacje na temat produktów Aqua Art, pomagać użytkownikom oraz krzewić wiedzę o akwarystyce roślinnej.
Avatar użytkownika
Bartek Lipczyński
Administrator
 
Posty: 604
Dołączył(a): Wt 01 lip, 2003
Lokalizacja: Wa-wa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Pytania do Aqua Art

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron