AquaSubstrate i AquaSubstrate II+ i regulacja pH

Zadaj pytanie pracownikom Aqua Art. Skorzystaj z bazy wiedzy.

AquaSubstrate i AquaSubstrate II+ i regulacja pH

Postprzez Bartek Lipczyński » Pt 28 wrz, 2012

Będę uruchamiać akwarium na wodzie z filtra odwróconej osmozy (R/O) uzdatnianej preparatami Planta Gainer z serii PRO - Micro i Hydro Mineral. Chciałbym użyć jako podłoża AquaSubstrate II+, w opisie znalazłem, że jest ono dedykowane do twardej wody, czy jeśli go użyje nie spadnie zbytnio w moim zbiorniku bufor węglanowy i pH?


W związku z tym, że AquaSubstrate i AquaSubstrate II+ posiadają właściwość nie tyko zmniejszania ale i regulacji poziomu bufora pH, nie ma przeciwwskazań do używania ich, zarówno w sytuacji gdy w kranie posiadamy bardzo miękką wodę, jak i w sytuacji gdy chcemy w 100% używać wody z filtra odwróconej osmozy (R/O) wzbogacanej Planta Gainer Hydro Mineral i Micro.

W takim przypadku jednak, aby stonować pierwszy okres największej aktywności podłoża, warto zastosować Planta Gainer Hydro Mineral, wlewając go bezpośrednio na dno zbiornika, przed wsypaniem podłoża do akwarium, w ilości około jednego opakowania (500 ml) na 1m2 powierzchni dna.

Ponadto, przy pielęgnacji zbiornika, aby dostosować oczekiwaną wartość twardości ogólnej i węglanowej, można proporcjonalnie zwiększać lub zmniejszać dawkę Planta Gainer Hydro Mineral stosowaną przy podmianach wody.
Avatar użytkownika
Bartek Lipczyński
Administrator
 
Posty: 604
Dołączył(a): Wt 01 lip, 2003
Lokalizacja: Wa-wa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Powrót do Pytania do Aqua Art

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron